Niestandardowe rodzaje CV

Blog 1

http://www.majewska-opielka.pl/definicja-sukcesu/

Dzisiaj kontynuujemy temat związany z rodzajami CV. Tydzień temu krótko opisałam trzy formy, które masz do dyspozycji pisząc swój życiorys: CV chronologiczne, funkcjonalne i mieszane. Zastanawiasz się jeszcze jakie rodzaje CV możesz wykorzystać, ponieważ te wyżej wymienione nie są dla Ciebie? Czytając dzisiejszy wpis na pewno znajdziesz odpowiedź na to nurtujące Cię pytanie. Więc do dzieła!

SKILL CV

Masz niewielkie doświadczenie zawodowe, ale posiadasz spore umiejętności w konkretnej dziedzinie, wymaganej przez Twojego wymarzonego pracodawcę? Jeśli tak, to wybierz Skill CV. Pisząc Skill CV skupiasz się na swoich umiejętnościach, a nie na ścieżce kariery, która w takim CV niekoniecznie zachęciłaby pracodawcę. Istotą przygotowywania CV według klucza umiejętności jest prezentowanie Twoich zdolności i potencjalnych możliwości na przyszłość. Nie skupiaj się na swoim wykształceniu czy krótkim doświadczeniu zawodowym, ale na umiejętnościach, które możesz wykorzystać w przyszłej pracy.

SUCCESS CV

Możesz pochwalić się dużym doświadczeniem zawodowym i masz na koncie wiele spektakularnych osiągnięć? W takim razie idealnym wyborem będzie dla Ciebie Success CV, w którym Twoja ścieżka kariery i Twój rozwój zawodowy przedstawiany jest w postaci mierzalnych i weryfikowalnych sukcesów, które udało Ci się odnieść. Z kolei pisząc o swoim doświadczeniu zawodowym zawrzyj tylko te okresy zatrudnienia, które wiążą się z osiąganymi przez Ciebie sukcesami. Wybierając Success CV budujesz swój wizerunek jako osoby „zamieniającej w złoto wszystko czego się dotknie”.

EUROPEJSKIE CV

Ostatnim rodzajem CV, który chciałabym Ci przybliżyć jest europejskie CV, będące odpowiedzią na coraz większe możliwości pracy zagranicą. Życiorys Europass stwarza możliwości pracy w Europie i pozwala zaprezentować posiadane umiejętności i kwalifikacje w sposób jasny i efektywny. Europejskie CV jest wzorem życiorysu, który obowiązuje we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Życiorys napisany w formie europejskiej składa się z siedmiu części, czyli danych osobowych, preferowanego miejsca zatrudnienia\charakteru pracy, doświadczenia zawodowego, poziomu wykształcenia i odbytych szkoleń oraz kursów, dodatkowych umiejętności i kompetencji, poziomu znajomości języków obcych oraz informacji dodatkowych i różnego rodzaju załączników, potwierdzających kwalifikacje.

blog 2

http://wseh.pl/aktualnosci.html

W tym momencie zastanawiasz się pewnie co odróżnia tą formę pisania życiorysu od CV chronologicznego, skoro zawiera takie same informacje? Już odpowiadam. Otóż życiorys Europass został zaprojektowany według ściśle określonych kryteriów i wymagań, dzięki czemu informacje w nim zawarte będą czytelne dla pracodawców z całej Unii Europejskiej. Europejskie CV możesz stworzyć online (https://europass.cedefop.europa.eu/editors/pl/cv/compose) lub po ściągnięciu odpowiedniego formularza zawierającego instrukcję wypełniania.

CV europejskim kończymy wpis dotyczący sposobów pisania życiorysu. Masz jakieś uwagi? A może chcesz o cos zapytać? Pisz na podsiadlowicz.anna@wp.pl. Bardzo chętnie zapoznam się z Twoją opinią!

P.S. Widzimy się już w następny czwartek!

Źródła:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s