Udało się :)

hura

http://duska.blox.pl/2010/02/Hura-udalo-sie.html

Siedzisz przed komputerem i nagle dzwoni telefon… To rekruter z zaproszeniem na rozmowę 🙂 Udało się! W końcu ktoś zainteresował się Twoją kandydatura i zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną! Na początku bardzo się cieszysz, ale po chwili ogarnia Cię strach? Nie wiesz jak przygotować się do tego spotkania? Jesteś w dobrym miejscu. Z tego wpisu dowiesz się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Zaczynamy!

Przede wszystkim zastanów się DLACZEGO STARASZ SIĘ AKURAT O TĘ PRACĘ. Drogi czytelniku, możesz być pewien, że takie pytanie z pewnością zostanie zadane. Pomyśl nad tym jak przekonać rekrutera, że doskonale pasujesz na sto stanowisko. Nie chcesz przecież stworzyć wrażenia, iż wybrałeś pierwszą ofertę, na którą natrafiłeś, prawda? Chcesz przecież pracować właśnie w tej firmie, na tym konkretnym stanowisku. Wystarczy tylko, że się przygotujesz i przekonasz rekrutera.pobrane

http://szybkanauka.pro/pisanie-mocne-strony/

ZBIERZ TAKŻE INFORMACJE O SOBIE SAMYM. W ten sposób pytania dotyczące Twojej edukacji, doświadczenia zawodowego, szkoleń oraz kursów, w których uczestniczyłeś nie będą dla Ciebie żadnym problemem. Zastanów się również nad swoimi osiągnięciami oraz ważnymi funkcjami, które sprawowałeś (niezależnie czy są one związane z pracą czy nie). Jeżeli nie znasz swoich mocnych stron, w jaki sposób potencjalny pracodawca miałby się o nich dowiedzieć?Osoba, która ma problem z rozpoznaniem swoich zalet zawsze może wypytać o nie swoich przyjaciół i rodzinę, z pewnością będzie miło zaskoczona, kiedy dowie się jak wiele ma zalet! Oprócz pytania o Twoje mocne strony możesz również spodziewać się pytania o te słabsze. Być może chciałbyś się czegoś nauczyć? Zastanów się nad tym… Boisz się mówić o swoich słabych stronach, gdyż myślisz, że postawi Cię to w negatywnym świetle? Zupełnie niepotrzebnie 🙂 Rekruter wie przecież, że nikt nie jest idealny. Ważne, iż zdajesz sobie sprawę ze swoich słabości i nieustannie starasz się rozwijać. Jeżeli nadal nie jesteś przekonany do mówienia o swoich wadach na rozmowie kwalifikacyjnej, mam dla Ciebie inną radę. Na takie pytanie odpowiedz w śmieszny sposób, np. „Moja słabość? Jestem uzależniony od czekolady 🙂”. Jest to jakiś sposób na wyjście z tej sytuacji, prawda? Zbierz również wszystkie dokumenty, które potwierdzą Twoje kwalifikacje, osiągnięcia i doświadczenie.

Możesz spodziewać się że na rozmowie kwalifikacyjnej zostanie poruszony temat Twoich zainteresowań i hobby. Pracodawcy lubią osoby z pasją, które po godzinach zajmują się czymś ciekawym, co ich całkowicie pochłania ;). Pamiętaj jednak, aby nie kłamać…. Nie mów, że lubisz jeździć na rowerze, jeśli ostatni raz jechałeś rowerem kilka lat temu. Wyobraź sobie, że rekruter zapyta Cię, gdzie warto pojechać, gdzie ty ostatnio byłeś. Możesz także zostać poproszony o polecenie szlaków rowerowych. Jeśli nie lubisz jazdy rowerowej, to możesz mieć trudności z odpowiedzią na te kwestie.

ZBIERZ JAK NAJWIĘCEJ INFORMACJI O STANOWISKU PRACY. Przypomnij sobie treść ogłoszenia, wymagania, obowiązki i ofertę firmy. Zapoznaj się z zadaniami i obowiązkami związanymi z konkretnym stanowiskiem. Zastanów się, w jaki sposób w przeszłości wywiązywałeś się z podobnych zadań i obowiązków. Znając te kwestie będziesz mógł w 100% przygotować się do rozmowy i żadne pytanie Cię nie zaskoczy. Być może jakaś konkretna kwestia Cię interesuje i chciałbyś dowiedzieć się więcej szczegółów z tego zakresu? Nie bój się o to zapytać na rozmowie. Zadając pytania działasz tylko na swoją korzyść. Budujesz swój wizerunek jako osoby bardzo zaangażowanej w proces selekcji.

pobrane (1)

http://www.stronywww-pozycjonowanie.pl/ile-kosztuje-strona-internetowa-cena-i-koszt-projektu-i-wykonania/

DOWIEDZ SIĘ RÓWNIEŻ JAK NAJWIĘCEJ O SAMEJ FIRMIE. Uwierz mi, że kandydat naprawdę nie zrobi dobrego wrażenia, gdy nie będzie potrafił odpowiedzieć na pytanie: „Co wie Pan/Pani na temat naszej firmy?” Warto poświęcić chwilkę, żeby później zaplusować na rozmowie. Zbierz wszystkie możliwe informacje. Odwiedź stronę internetową firmy, profil na FB, Goldenline, LiknedIn czy inne portale, na których obecna jest firma. Na stronie internetowej szczególnie pomocne będą zakładki takie jak: kariera i współpraca – tam powinieneś znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Skup się na zasadach w panujących w firmie, do której aplikujesz, działalności i usługach, trendach, projektach, ilości zatrudnionych pracowników oraz sytuacji finansowej.

Skorzystaj również z doświadczeń swoich znajomych 🙂. Być może, któryś z nich pracuje bądź pracował u Twojego wymarzonego pracodawcy i zna organizację od środka. Taka wiedza jest niezwykle przydatna. Uważaj jednak na informacje znalezione na forach internetowych. Warto do nich podchodzić z przymrużeniem oka, ponieważ anonimowość wrzucania wpisów do internetu wzmaga chęć koloryzowania i przeistaczania rzeczywistości. Twój wkład, zainteresowanie i wiedza z pewnością zostanie doceniona i już na samym początku będziesz miał przewagę 😉 Zebranie pełnych informacji o firmie przyniesie Ci jeszcze jedną wymierną korzyść. Znając specyfikę organizacji możesz przewidzieć jakie pytania zostaną Tobie zadanie (przynajmniej w jakiejś części będą one Tobie znajome). Pamiętaj również, aby DOWIEDZIEĆ SIĘ CZEGOŚ O OSOBIE, KTÓRA BĘDZIE PROWADZIŁA ROZMOWĘ.

Tym samym dobrnęliśmy do końca. Może masz swoje własne sposoby na przygotowanie się na rozmowę? Jeśli tak, to musisz się nimi podzielić 🙂 Bardzo chętnie poznam wasze opinie!

P.S. Do zobaczenia już na tydzień 🙂

2 thoughts on “Udało się :)

  1. Sama dostałam nową pracę miesiąc temu po wielu etapach rekrutacji i muszę się zgodzić z tym co jest tu napisane. Dobre przygotowanie i entuzjazm to podstawa. Mam jeszcze dodatkowy „haczyk”, który zwiększa prawdopodobieństwo zatrudnienia nawet do 15%. Wychodząc z rozmowy rekrutacyjnej zadaj pytanie: „kiedy mogę się spodziewać odpowiedzi?”. To działa!

    • Dziękuję;) Oby przyszłe wpisy również okazały się przydatne:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s