Are you motivated?

blogowe motywacja

http://damianslonski.pl/siadasz-na-kompa-i-jestes-zmotywowany-jak/

Dzisiejszy wpis rozpoczyna kolejny cykl, który tym razem dotyczyć będzie listu motywacyjnego. Drogi czytelniku, chciałabym Ci powiedzieć czym jest list motywacyjny, dlaczego warto go posiadać, jak napisać list motywacyjny oraz jakimi wskazówkami należy się kierować, a jakich błędów unikać podczas tworzenia tego dokumentu aplikacyjnego. A więc zaczynajmy!

List motywacyjny jest uzupełnieniem informacji, które zostały zawarte w Twoim CV i powinien mieć osobisty charakter, dzięki czemu można sprawdzić Twoją motywację do pracy. Twoim celem jest przekonanie potencjalnego pracodawcy, że to właśnie Ty jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko pracy. Pisząc list odpowiedz w nim na pytanie rekrutera: „Dlaczego mam poświęcić swój czas i zasoby by spotkać się właśnie z Tobą podczas rozmowy kwalifikacyjnej?” Uwierz mi, jeśli Twój list motywujący nie zaintryguje rekrutera jest bardzo mała szansa, że zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną! Dlaczego tak jest? Czas rekrutera jest niezwykle cenny i nie będzie on chciał go tracić na kogoś, kto nie potrafi wyrazi swojej motywacji do pracy lub ma problemy z opisaniem kompetencji, które są niezbędne do podjęcia pracy na określonym stanowisku. Mam nadzieję, że już zaczynasz rozumieć jak ważne jest posiadanie listu motywacyjnego.

blogowe motywacja 1

http://pytamy.pl/page,2,query,cel,szukaj.html?smclgnzlticaid=512a61

Być może zastanawiasz się jakie jeszcze można wyróżnić zalety płynące z posiadania akurat tego dokumentu. Już rozwiewam Twoje potencjalne wątpliwości. Wyobraź sobie taką sytuację. Przeglądasz ogłoszenia o pracę i nagle zauważasz propozycję pracy, która jest wprost napisana dla Ciebie. Jest to coś czego szukałeś od dawna. Praca w Twoim zawodzie, zgodna z Twoimi zainteresowaniami, w firmie, którą znasz i cenisz. Oczywiście odpowiadasz na to ogłoszenie i wysyłasz swoje CV i list motywacyjny. Okazuje się, że podobnie postąpiło wiele osób. Ale jest jedna różnica. Oni nie wysłali listu motywacyjnego, ponieważ pracodawca tego nie wymagał lub po prostu im się nie chciało. W tym momencie to właśnie Ty wykorzystujesz swoja przewagę (której być może nawet nie jesteś do końca świadomy). Przecież oprócz CV wysłałeś również list motywacyjny. Ten fakt stawia Cię na dobrej pozycji. W liście motywacyjnym możesz szerzej zaprezentować swoja osobę i umieścić informacje oraz fakty, które niestety nie udało Ci się zmieścić w CV.

blogowe przygotowanie 1
http://manager.nf.pl/wybierajac-pracodawce-przeanalizuj-wady-i-zalety,,45272,29,12234

Teraz już wiesz, że warto posiadać list motywacyjny. Ale czy wiesz jak się do tego przygotować? Jeśli nie do końca, to chętnie Ci pomogę! Przede wszystkim przeczytaj ze zrozumieniem ofertę pracy, która Cię interesuje. Zastanów się jakie są tak naprawdę wymagania wobec kandydata (co powinien umieć, znać, itp.) Poświęć również swój cenny czas na zapoznanie się z firmą. Znajdź o niej jak najwięcej informacji, zwłaszcza jeśli chodzi o ton korporacyjny i wartości, którymi się kieruje. Znając te fakty możesz dostosować sposób pisania listu motywacyjnego do kultury organizacyjnej organizacji. Przeanalizuj również swoje doświadczenie zawodowe i zastanów się, które z zadań jakie miałeś okazję wcześniej wykonywać pomogą Ci przekonać dom siebie rekrutera. Możesz również wypisać cele krótkoterminowe i te długoterminowe związane z Twoja karierą zawodową, która sobie wyznaczyłeś. W ten sposób pokażesz rekruterowi, że „nie osiadasz na laurach” i stale chcesz się rozwijać (a jest to naprawdę istotna sprawa). Teraz możesz już przystąpić do pisania listu motywacyjnego…

Uff… kolejny raz się rozgadałam, ale chciałam dokładnie przedstawić Ci dlaczego warto zainwestować swój czas w napisanie listu motywacyjnego. Interesuje Cię kwestia listu motywacyjnego? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyj na naszego bloga już za tydzień. Wtedy powiem Ci jaka jest struktura listu motywacyjnego. Podzielę się z Toba również wskazówkami, dotyczącymi pisania tego niezwykle istotnego dokumentu. Postaram się także przestrzec Cię przed błędami, które niestety przekreślą Twój dalszy udział w procesie rekrutacji na Twoje wymarzone stanowisko, już po przesłaniu dokumentów aplikacyjnych.

Masz jakieś pytania, uwagi czy sugestie? Pisz wszystko na adres podsiadlowicz.anna@wp.pl. Zapraszam również do komentowania i odwiedzania naszego Fanpage’a na FB.

P.S. Udanej majówki i do zobaczenia już w następny czwartek:)

 

Źródło:

http://www.kariera.com.pl/Twoja-Kariera/CV-i-list-motywacyjny/List-motywacyjny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s