CV początkiem sukcesu

Każdy z nas wie czym jest CV. Myślisz, że jest to bardzo prosta i oczywista sprawa. Myślisz przecież, że CV to Twój życiorys, w którym przedstawiasz się potencjalnemu pracodawcy. Piszesz o swoim wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, znajomości języków obcych, obsługi komputera czy swoich zainteresowaniach. Starasz się zaprezentować z jak najlepszej strony. Masz całkowitą rację. Ale czy wiesz, że Twoje starania mogą zostać zniweczone przez jeden błąd, czyli wysyłanie tego samego CV na wszystkie stanowiska, na które aplikujesz. Nie wiedziałeś, że to błąd? W takim razie nasz blog nauczył Cię już czegoś nowego i przydatnego (z czego bardzo się cieszę!).

cvhttp://kobietamag.pl/stworz-profesjonalne-cv/

Ok, od tej pory będziesz starał się modyfikować swoje CV w zależności od stanowiska, którego dotyczy rekrutacja. Ale czy wiesz jakie rodzaje CV masz do dyspozycji? Jeśli nie do końca orientujesz się w tym temacie, to wchodząc na tego bloga trafiłeś w dziesiątkę. Dzięki temu wpisowi rodzaje CV nie będą już dla Ciebie żadną tajemnicą! Więc do dzieła…

Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem życiorysu jest CV chronologiczne. Jak je napisać? Wbrew pozorom nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać, ale Ty pewnie radzisz sobie z tym świetnie. Aczkolwiek w następnych wpisach również o tym wspomnę, aby mieć 100% pewności, że napisanie CV chronologicznego będzie dla Ciebie „bułką z masłem” (przecież dobrych rad nigdy nie jest za wiele, prawda?). Warto przecież znać wszystkie tajemnice tego najczęściej stosowanego rodzaju CV, będącego Twoim chronologicznym życiorysem, który przedstawia twoją historię zatrudnienia w odwróconej kolejności, czyli zaczyna się od najbardziej aktualnych zajęć czy poziomów edukacji.

CV 1

Jak napisać CV tak, by wyrzucono je do kosza – 10 zasad

Jeśli jesteś osobą z dużym doświadczeniem zawodowym (łączyłeś studia z pracą? Duży plus dla Ciebie) i miałeś okazję współpracować już z kilkoma pracodawcami, to CV funkcjonalne jest właśnie dla Ciebie. Jego istotą jest przedstawienie swoich kwalifikacji i umiejętności, a nie opis przebiegu kariery zawodowej w chronologicznej kolejności. Warto zaznaczyć, że wszystkie wymienione przez Ciebie kwalifikacje i umiejętności będą przydatne w przyszłej pracy i jak mógłbyś je wykorzystać. Aplikujesz na stanowisko wymagające kreatywności bądź konkretnych umiejętności? Jeśli tak, to wybór CV w formie funkcjonalnej pomoże Ci zdobyć wymarzoną, upragnioną posadę.

CV mieszane to kolejny wariant pisania swojego życiorysu. CV mieszane jest połączeniem wcześniej wspomnianego CV chronologicznego i funkcjonalnego i stanowi najbardziej optymalny sposób na przedstawienie swojej kandydatury na dane stanowisko. Zastanawiasz się dlaczego tak jest? Już wyjaśniam. Pisząc CV mieszane opisujesz wszystkie swoje umiejętności i kwalifikacje, ale Twoje doświadczenie umiejscowione jest w czasie, co daje rekruterowi znacznie lepsze możliwości oceny Twojej dotychczasowej kariery zawodowej.

we want you

http://www.curriculum.pl/ekspedient.html

Ale się zagadałam, a nie zdążyłam wspomnieć o jeszcze trzech sposobach pisania CV. Ale to już za tydzień. Liczę, że mnie nie zawiedziesz i będziesz razem ze mną!

Masz jakieś uwagi dotyczące tego wpisu lub chciałbyś, żebym poruszyła temat związany z rekrutacją, który Cię nurtuje? Nic trudnego, pisz na podsiadlowicz.anna@wp.pl. Wszelkie uwagi będą mile widziane!

P.S. Już w sobotę nowy wpis Pati. Nie możesz go przegapić!

Źródła:

http://praca.wp.pl/title,CV-funkcjonalne-wzor,wid,1648314,wiadomosc.html

http://www.infor.pl/prawo/praca/rekrutacja/98967,Jakie-mamy-rodzaje-CV.html

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s